0910 20 20 30 [email protected]

V dnešnej dobe je stále mnoho ľudí ktorý nemajú osobného finančného špecialitu. Dôvodov je niekoľko – nedôvera, negatívna skúsenosť, nízka odborná spôsobilosť a mnoho ďalších. Títo ľudia radšej navštevujú inštitúcie a snažia sa riešiť svoju situáciu na vlastnú päsť v domnelí , že je to pre nich najlepšia voľba. Je to ale pre nich ekonomicky výhodne ?

Prečo by som mal mať osobného finančného špecialistu ?

  1. Efektívnosť Vášho času

Dnes na Slovensku pôsobí :

  • 27 Bánk
  • 22 Poisťovní
  • 6 Dôchodcovských správcovských spoločnosti (II pilier)
  • 4 Doplnkových dôchodkových spoločnosti ( III pilier)

Spolu to je 59 Finančných inštitúcií , naozaj máte čas navštíviť všetky, aby ste si následne porovnali ponuky, alebo to necháte na Vášho finančného špecialistu ?

  1. Porovnanie ponúk

Neustále sme doslova bombardovaný rôznymi ponukami , či už formou billboardov, rôznych reklám, na pobočkách v inštitúciách či dokonca telefonicky. Preto nie je vôbec ťažké ak riešite vo svojom živote otázku voľby finančného produktu vybrať si tú „najlákavejšiu“. Poznáte avšak silné aj slabé stránky produktu skôr ako ho podpíšete ? Vedeli ste že RPMN na úvere je dôležitejšie ako Váš úrok ?

Správny osobný finančný špecialista ovláda detailne spoločnosti či už ich výhody alebo nevýhody.

  1. Správne nastavenie Vášho produktu

Ešte viac ako dôležité nie je to aký produkt využívate ale ako ho máte nastavený. Správne nastavenie produktu Vás má podržať vo chvíľach kedy to najviac potrebuje. Nesprávne nastavené produkty môžu mať v niektorých prípadoch až katastrofické následky. Správne nastavenie produktu Vás preto dokáže ochrániť pred nepríjemnosťami a ušetriť stovky eur v rodinnom rozpočte.

  1. Starostlivosť

V dnešnej rýchlej dobe nemá človek skoro žiadnu šancu zaznamenať všetky zmeny na trhu. Ktorá banka momentálne ponuka najnižší úrok, ktorá poisťovňa práve znížila sadzbu poistného. Nové zákony a mnoho ďalších zmien ktoré sa dnes deju. Preto je veľmi dôležité nájsť osobného finančného špecialistu ktorý sa tomu venuje „full – time“. Pravidelný servis zo strany finančného špecialistu a dokonalý prehlaď Vám zabezpečí stále najekonomickejšie riešenia vďaka ktorým budete mat nízke mesačné splátky a efektívne produkty.

  1. Malé písmena

Súčasťou každého produktu sú dnes obchodné podmienky. Áno je tá časť zmluvy ktorá sa nikomu nechce čítať. Alebo ak sa k tomu nejaký odvážlivec dostane nájde tam niečo ako „Počiatočný poplatok – 8% ročne počas celej doby z hodnoty počiatočného osobného konta, ktoré vzniká najme ….“ Kvalita produktu sa avšak nachádza priamo tam. Píše sa tam najme o poplatkoch, výlukách kedy poisťovňa plní, kedy nie a mnoho ďalších dôležitých informácií ktoré človek málo kedy zistí. Ale iba v „malých písmenách“ dokážete zistiť, či daný produkt má pre Vás vôbec zmysel alebo nie. V tomto práve spočíva práca osobného finančného špecialistu ktorý má sčítané desiatky zmlúv a dokáže Vám to podať v skratke a jednoduchosti.

Záver : Najedenie tých 3% finančných špecialistov pre ktorých odbornosť profesionalita a klient na prvom mieste nie je iba klišé ale vo svojej práci priorita číslo 1. Výber , nastavenie a starostlivosť o klienta je extrémne dôležitá a dokáže mat význam  pre obe strany, klienta aj finančného špecialistu.