0910 20 20 30 [email protected]

Hypotekárna kalkulačka

Zistite koľko môžete ušetriť za 30 sekúnd.

Otázky, ktoré často dostávame

Čo je to refinancovanie?
Každý deň refinancujú hypotéku (úver na bývanie) stovky Slovákov, aby si znížili svoje splátky alebo urýchlili splatenie úverov.

Dôvodom je, že banky zvyknú dať novým klientom lepšie podmienky ako svojim dlhoročným klientom a tak sa často oplatí hypotéku si preniesť.

Refinancovanie je teda prenesenie hypotéky z jednej banky do druhej, vďaka čomu môžete platiť menej a nepreplácať zbytočne na úrokoch. Zjednodušene povedané, je to niečo podobné, ako keď meníte mobilného operátora – meníte poskytovateľa služby kvôli lepšej cene alebo službám.

Refinancovať môžete aj v rovnakej banke, konkurencia však často ponúkne lepšie podmienky, preto odporúčame vždy porovnať ponuky viacero bánk.

Môžem refinancovať aj ja?
Pokiaľ ste v minulosti splnili podmienky pre získanie hypotéky a medzitým ste sa nestali nezamestnaným alebo ste sa výrazne neomeškali so splátkami, je pravdepoboné, že vám banka schváli refinancovanie vášho úveru.

Odporúčame sa však poradiť so skúseným špecialistom, ktorý vám túto otázku dokáže spoľahlivo zodpovedať.

Musím čakať do refixácie hypotéky?
Naša kalkulačka už započítava všetky náklady, ktoré by ste mali pri refinancovaní mimo výročia fixácie. Ak vám kalkulačka vypočítala úsporu, s najväčšou pravdepodobnosťou sa vám refinancovať oplatí.

Pre každý prípad sa však odporúčame skontaktovať so skúseným hypotekárnym špecialistom.

Oplatí sa mi to?
V súčasnosti platí, že ak máte úrokovú sadzbu vyššiu aspoň o 0,5% ako je najlepšia ponuka na trhu – s najväčšou pravdepodobnosťou sa Vám to oplatí kedykoľvek, aj mimo refixácie. Odporúčame vám však toto rozhodnutie konzultovať so skúseným hypotekárnym špecialistom.

Napíšte nám

Sme pripravení pomôcť vám s vašimi požiadavkami.