0910 20 20 30 [email protected]

Úverová kalkulačka

Zistite koľko môžete ušetriť na vašej pôžičke za 30 sekúnd.

Otázky, ktoré často dostávame

Čo je to refinancovanie?

Každý deň refinancujú spotrebný úver stovky až tisíce Slovákov, aby si znížili svoje splátky alebo urýchlili splatenie úverov.

Dôvodom je, že banky zvyknú dať novým klientom lepšie podmienky ako svojim dlhoročným klientom a tak sa často oplatí hypotéku si preniesť.

Refinancovanie je teda prenesenie pôžičky z jednej banky do druhej, vďaka čomu môžete platiť menej a nepreplácať zbytočne na úrokoch. Zjednodušene povedané, je to niečo podobné, ako keď meníte mobilného operátora – meníte poskytovateľa služby kvôli lepšej cene alebo službám.

Refinancovať môžete aj v rovnakej banke, konkurencia však často ponúkne lepšie podmienky, preto odporúčame vždy porovnať ponuky viacero bánk.

Môžem refinancovať aj ja?

Pokiaľ ste v minulosti splnili podmienky pre získanie spotrebného úveru a medzitým ste sa nestali nezamestnaným alebo ste sa výrazne neomeškali so splátkami, je pravdepoboné, že vám banka schváli refinancovanie vášho úveru.

Odporúčame sa však poradiť so skúseným špecialistom, ktorý vám túto otázku dokáže spoľahlivo zodpovedať.

Aké su poplatky?

Pri sume do 10 000 € je podľa zákona poplatok za predčasné splatenie spotrebného úveru 0 €. V prípade vyššej sumy môže byť uplatnený poplatok 1% iba zo sumy prevyšujúcej 10 000 € zostatku úveru.

Oplatí sa mi to?

V súčasnosti platí, že ak máte úrokovú sadzbu vyššiu aspoň o 3% ako je najlepšia ponuka na trhu – s najväčšou pravdepodobnosťou sa Vám to oplatí kedykoľvek, keďže pri úvere do 10 000€ neplatíte žiadne poplatky. Odporúčame vám však toto rozhodnutie konzultovať so skúseným špecialistom.

Napíšte nám

Sme pripravení pomôcť vám s vašimi požiadavkami.